ברוכים הבאים למילים בפסיכולוגית!אן הברמן

מילים בפסיכולוגית נולד בתקופה של שפע אדיר במאמרים ובמחקרים חדשים בכתבי העת בפסיכולוגיה. אך לרוב האנשים היום, שעסוקים בהשקעה בקריירה, בהקמת משפחה ובמחויבויות החיים, אין זמן לקרוא את כל המאמרים הללו. שלא נדבר על זמן לחבר בין מאמרים שונים כדי להגיע למסקנות מהימנות.

בשביל זה אני כאן.

מילים בפסיכולוגית הוא בלוג לאנשים המסוקרנים מאנשים. הוא עוסק בשתי שאלות רחבות:

  • מה מאפיין אנשים? איך אנחנו חושבים, מרגישים ופועלים?
  • אז מה לעשות עם כל זה? או, איך אפשר לנצל את המאפיינים הפסיכולוגים שלנו, לטובת שיפור ה-well being?

וכיאה לשאלות רחבות, גם התשובות הן כאלה. על כן, המאמרים נוגעים בנושאים מגוונים, בין היתר: אושר, יצירתיות, רגשות, ביקורת עצמית ועוד.

אני מקווה שהבלוג יתרום להעמקת ההיכרות שלנו עם עצמינו ועם אנשים אחרים בסביבה שלנו, ואולי גם, יצליח ליצור שינוי קטן וחיובי בעולם האישי של מי מהקוראים והקוראות.

 

ועכשיו כמו שהובטח, קצת על עצמי.

מילים בפסיכולוגית משלב בין שתי האהבות הגדולות שלי: פסיכולוגיה וכתיבה.

יש לי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בן גוריון, ותואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול מאוניברסיטת תל אביב. את התזה שלי כתבתי בנושא רגשות בטיפול לחרדה חברתית. לאורך השנים הללו עבדתי במרפאות לבריאות נפש והענקתי טיפול נפשי למבוגרים וילדים. בימים אלה אני נמצאת בתהליך הדוקטורט בפסיכולוגיה.

עוד בשירות הצבאי נמשכתי למחוזות העיסוק באנשים. שירתי כקצינת נפגעים, תפקיד שהפגיש אותי עם קצוות הרגש האנושי- כאב עמוק של משפחות שאיבדו את יקיריהן, יחד עם יכולת התמודדות מעוררת השראה.

לשמחתי הפסיכולוגיה הולכת יד ביד עם האהבה השנייה שלי- הכתיבה. אני בוגרת סדנת הכתיבה היוצרת של אשכול נבו ואורית גידלי. עסקתי בתרגום, עריכה וכתיבת תוכן לאתרים שונים. בימים אלה אני עובדת על כתיבת הרומן הראשון שלי.

 

למרות שעשרות השנים האחרונות ביססו את הפסיכולוגיה כתחום מדעי, תפיסת העולם של הבלוג היא שאין תשובה אחת נכונה תמיד.

הבלוג מסתמך בכבדות על מחקרים, אך גם על חשיבה פילוסופית, תיאורי מקרה של דמויות מהתרבות ודעות אישיות שלי. אינני מתיימרת לטעון שכל מה שכתוב כאן הוא אמת אחת בלתי ניתנת לערעור, או אפילו שיש כזה דבר. אחת הסיבות היא שכמעט כל ממצא מחקרי בפסיכולוגיה, הוא נכון "אבל". כאן אנסה להביא לכם את ה"אבל" הזה ככל יכולתי. אבל לפעמים אותו "אבל" הוא אדם אינדיבידואלי עם מאפיינים קצת שונים מהמדגם ששימש את החוקרים. אולי אותו אבל זה אני או אתם. וזה בסדר.

מדובר באנשים, לא בפיזיקה גרעינית.

דרך אגב, יש לי אהבה נוספת והיא מוזיקה- אני מתופפת, כותבת שירים וצורכת מוזיקה נלהבת. אל תתפלאו אם חלק מהדוגמאות כאן יהיו קשורות למוזיקה. לא אחת היא מצליחה להיכנס דרך הדלת האחורית (או הקדמית).

מעבר לכך, אני נשואה לליאור, מתגוררת במרכז, חושבת הרבה, רצה מעט ומטיילת בעולם בדיוק במידה הנכונה.

אני מזמינה אתכם לקרוא, להגיב, לשתף, לשלוח לי שאלות או מחשבות במייל ובעיקר- ליהנות.

שלכם,

אן הברמן

(צילום: Shirli Moshevitz)