חאליסי- איך לפתח קסם אישי , כריזמה- איך לסחוף אנשים

13 דרכים להיות יותר כריזמטיים ולסחוף אנשים – חלק ב'

איך להיות בעלי יותר קסם אישי וכריזמה?

 

כשאנו באים לתת הרצאה או להעביר מסר חשוב, אנחנו רוצים שיקשיבו לנו. אם לאורך ההרצאה אנשים לוטשים עיניים בפלאפון, המסר שלנו לא יעבור כמו שצריך. וכשאנו פוגשים אדם חדש, בין אם בדייט, בעבודה או בארוחת ערב עם חברים, רובינו מעוניינים שיחשוב עלינו דברים טובים. השארת רושם טוב היא אחד הכלים החשובים בבניית מערכות יחסים טובות ומתגמלות. 

אז איך עושים את זה? 

במאמר הקודם דיברנו על 7 דרכים להגברת קסם אישי וכריזמה, מאת חוקרת ההתנהגות ושפת הגוף וונסה ואן אדוורדס. היום מצפים לנו שישה נוספים. ראשית, כמומחית שפת גוף, יש ואן-אדווארדס עוד כמה טיפים על איך השתמש בשפת גוף באופן הכי כריזמטי שאפשר: 

 

8. קשר עין

בניסוי רחוב גלובלי בו השתתפו 100 אלף אנשים ב-156 ערים שונות, ביקשו מאנשים ליצור קשר עין במשך דקה אחת. התגובות של המשתתפים היו מדהימות: אנשים רבים סיימו בצחוק, דמעות או חיבוק.

 

מדוע לקשר עין השפעה כה מהותית? קשר עין גורם להפרשת אוקסיטוצין, הורמון המעודד קרבה ואמון בין אנשים. אנו מתוכנתים לפרש קשר עין כסימן לא וורבלי של אמון ואהדה. כאשר אנחנו אוהבים מישהו, אנחנו מסתכלים עליו יותר.

ואן אדוורדס מציעה לנסות קשר עין עמוק- להבחין בצבע העיניים של האדם עימו אנו משוחחים. מדהים כמה פעמים אנחנו יכולים להכיר מישהו די טוב, ולא להצליח להיזכר בצבע העיניים שלו.

כדי להיות יותר כריזמטיים, צריך לשדר לאדם השני שאנחנו נמצאים איתו במאה אחוז. רצוי להימנע מלהציץ בפלאפון במהלך השיחה, או מלהסתכל מעבר לכתף, כמחפשים מישהו מעניין יותר לדבר איתו. אבל, אנחנו לא רוצים גם להפוך את נעיצת המבט לקריפית מדי. האופטימום הוא יצירת קשר עין במשך 60-70% מזמן השיחה.

 

9. לספר כאילו לא סיפרנו את זה מעולם

מכירים את זה שהקארדשיאנס מדברות על שינויי מין, בגידות, מלחמות אחים(יות) או על סוג עלה החסה בסלט באותו הטון השטוח והאדיש? זהו האנטי-תזה של דיבור סוחף וכריזמטי.

השתמשו בסימני קריאה, סימני שאלה, כתב נטוי ומודגש, נקודות ופסיקים – גם בדיבור שלכם. שונות ווקלית, בניגוד לפשוט לשפוך הכל במונוטוניות, תעזור להדגיש את המסר שאנחנו רוצים להעביר, ולעורר את תשומת לב המאזינים. 

 

10. תמונת הפרופיל המושלמת

בימינו כריזמה מתבטאת לא רק במפגש של פנים מול פנים. גם הכריזמה שלנו ברשת היא בעלת אפקט חשוב על מידת ההשפעה שלנו. לאנשים עם תמונות פרופיל חזקות יותר, יש יותר עוקבים.

תמונת הפרופיל הטובה ביותר היא לא בהכרח זו שצולמה בסטודיו על ידי צלם מקצועי. תמונת פרופיל חזקה, היא כזו ששפת הגוף בה מראה על חום וקומפטנטיות.

איך לשפר את תמונת הפרופיל?

ראשית, כדאי לחייך, אך חשוב שהחיוך יהיה אמיתי- כזה שמערב את הקמטים בצד העין. יש להימנע מ"smirk"- מן חצי חיוך לצד. זוהי הבעת פנים המבטאת בוז וסלידה. בנוסף, הטייה של הראש מעט הצידה משדרת לאנשים כי אנחנו אנשים חמים ונעימים.

תוכלו לצפות בוונסה מסבירה את כל זה בסרטון הבא:

 

 

שני טיפים נוספים לתמונת פרופיל מוצלחת:

כדאי להימנע מיותר מדי זום אין- זה עלול להלחיץ אנשים (כמעט כמו חוסר הנעימות שחשים כשמישהו עומד קרוב מדי).

לבסוף, מחקר מצא שלמרות שאנשים חושבים שהם נראים טוב יותר בתמונות סלפי, אחרים חושבים ההיפך. מנקודת המבט שלהם, אנחנו אטרקטיביים יותר בתמונות שצילמו אותנו אחרים. אז במקום לבחור את התמונה הכי טובה מבין 50 הסלפיז שלקחנו, עדיף פשוט לבקש ממישהו אחר לצלם אותנו.

 

בונוס: שלוש דרכים נוספות להגברת קסם אישי וכריזמה:

שלוש הדרכים הבאות אינן נמצאות בספרה של ואן אדוורדס, אך חשבתי שהן מספיק משמעותיות כדי להיכנס לרשימה:

 

11. להיות חקיינים

מחקרים מצאו שכאשר שני אנשים מחבבים זה את זה, הם מחקים את תנועות הגוף אחד של השני במהלך השיחה. מאז שהתחלתי להיות מודעת לכך, הבחנתי בכמה רגעים משעשעים. למשל, אני יכולה לדבר עם מישהי ולפתע לשים לב ששתינו נשענות על יד אחת, ומשחקות עם העגיל באוזן ביד השנייה.

למה זה קורה?

יש לנו במוח נוירונים הנקראים "נוירוני מראה". הם פועלים כשאנו צופים במישהו אחר מבצע פעולה מוטורית, ומעודדים אותנו לבצע את אותה פעולה. כאשר אנו מחקים את שפת הגוף של אדם אחר, אנו משדרים לו באופן לא וורבלי שאנחנו מחבבים אותו.

 

12. להשאיר את השליליות בבית

אנשים שמתלוננים הרבה או מביעים ביקורת על כל דבר, הם פחות אהודים ופחות כריזמטיים.

אם אתם חושבים שאתם doomed, חשבו שנית. מידת השליליות וה"מבאסות" שלנו היא תלוית סיטואציה. כל אחד מאיתנו יכול להיות שלילי יותר בסיטואציות מסוימות, וחיובי יותר באחרות. אני למשל, בדרך כלל אהיה במצב רוח טוב וחברותי כשאני יושבת על כוס יין ומתאבן טוב. לעומת זאת, אהיה די בלתי נסבלת כשאני נמצאת בחנות כלי עבודה, במיוחד אם אני רעבה באותו זמן. לכן, אני משתדלת להימנע מהסיטואציה השנייה, ולמקסם את תדירות הראשונה.

עדיין, לא תמיד נצליח להימנע מסיטואציות שליליות. כדי להגביר את הכריזמה שלנו, רצוי לעבוד באופן אישי על רמת הנוירוטיות והלחץ שלנו. האנשים הכריזמטיים ובעלי הקסם האישי הרב ביותר, הם אלה המצליחים לשמור על חוש הומור וגישה חיובית גם תחת לחץ.

 

13. להדגיש פוטנציאל ולא הישגים

הטיפ האחרון שימח אותי במיוחד: חוקרים מסטנפורד והארוורד מצאו כי הדגשת הפוטנציאל חשובה יותר מזכייה או הישגים. "אני מועמדת לפרס" נשמע טוב ומבטיח יותר מאשר "זכיתי בפרס". (על כך כתבתי במאמר נפרד). 

הסיבה היא שאנחנו מתלהבים מעצם הפוטנציאל של אנשים להיות ה"דבר הגדול הבא". חוסר הוודאות שיש בפוטנציאל יוצר יותר עניין והערכה אצל אנשים אחרים.

ייתכן וזוהי הסיבה שחאליסי ממשחקי הכס היא כל כך סוחפת- גם עבור הנתינים שלה וגם עבור הצופים בבית (והדקרונים. רוב הזמן). יש לה המון פוטנציאל, אבל עוד לא ידוע מה תהיה התוצאה שלו. אז אנחנו ממשיכים לעקוב אחריה, עונה אחר עונה.

אז תשכחו מלנצח. כבר לא צריך להיות מקום ראשון. אפילו לא צריך לסיים פרויקטים. לפחות במקרה של כריזמה, הפוטנציאל עצמו חשוב יותר מהמימוש שלו. 

 

הדגשת פוטנציאל קומיקס איך להיות כריזמטי

תמונה: DoodlesDerailed

 
מה עובד לכם כשאתם צריכים להעביר מסר חשוב או לתת הרצאה? שתפו בתגובות. ואם אהבתם, שתפו את הכתבה

 

אן הברמן 

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *